PERSONA Piaseczno

Specjaliści

Pomoc specjalisty w Persona

Dyplomowani psycholodzy, terapeuci, psychiatra, psychodietetyk, fizjoterapeuta –  wykwalifikowana kadra jest do dyspozycji pacjentów Persony w Piasecznie

Sprawdź kto pracuje i współpracuje z Persona w Piasecznie.

mgr Ewa Balsamo – właściciel, psycholog, psychodietetyk

mgr Agnieszka Chojnowska- psycholog

mgr Izabela Zamerfeld – psycholog, psychoterapeuta par

dr Daniel Dudek – psychiatra

mgr Monika Snopkowska – psycholog dziecięcy, Psycholog Osiągnięć

mgr Joanna Koszewska – dietetyk

mgr Daniel Czerniec – fizjoterapeuta, masażysta

mgr Agata Balsamo – wychowawca w szkole podstawowej, magister polonistyki

Ewa Balsamo

Ewa Balsamo

właściciel Persona, psycholog, psychodietetyk

 

Jestem psychologiem ze specjalnością psychologia zdrowia i psychoterapia osób niepełnosprawnych oraz absolwentką studiów podyplomowych Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS.

Odbyłam też liczne szkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu.

Od wielu lat prowadzę własną praktykę, która pozwala mi na gromadzenie obserwacji na temat mechanizmów funkcjonowania psychofizycznego człowieka.

Ze swoimi pacjentami pragnę dzielić się tymi spostrzeżeniami i wypracowywać, wraz z nimi, adaptacyjne sposoby radzenia sobie z problemami dnia codziennego. W konsekwencji skutkuje to ulepszeniu ich jakości życia.

Pracuję z pacjentami uzależnionymi i współuzależnionymi, DDA i DDD, mającymi problemy w relacjach, z pacjentami lękowymi i depresyjnymi. Moimi pacjentami są osoby dorosłe oraz młodzież. Biegle posługuję się językiem francuskim, więc przyjmuję także pacjentów francuskojęzycznych.

W swojej pracy psychodietetyka zajmuję się następującymi tematami:

– ustalanie realnych celów
– planowanie zmiany i motywacja,
– wprowadzanie zmiany, zdrowych nawyków
– utrzymywanie zdrowych nawyków,
– samoocena, asertywność poczucie własnej skuteczności, radzenie sobie z emocjami jako zmienne warunkujące proces wprowadzania zmiany,
– radzenie sobie w sytuacjach trudnych

Jestem osobą bardzo aktywną, lubię pływać i podróżować. Niezwykle ważny i ciekawy dla mnie jest kontakt z drugim człowiekiem.

Serdecznie zapraszam do współpracy tych wszystkich, którzy chcą wprowadzić na stałe zdrowe nawyki i poprawić jakość swojego życia.

Agnieszka Chojnowska

Agnieszka Chojnowska

psycholog, psychotraumatolog, terapeuta NEST, terapeuta EMDR, trener umiejętności psychospołecznych

 

Absolwentka szkolenia w terapii poznawczo-behawioralnej. 
Pracuję głównie z dorosłymi, także z młodzieżą. Pracuję z osobami w sytuacjach kryzysowych, z doświadczeniem różnorakich traum, strat, przeżywającymi żałobę, także z osobami chorującymi przewlekle, onkologicznie, na różnych etapach choroby, oraz z ich rodzinami.
Zajmuję się terapią zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych, problemami z samooceną, problemami w relacjach.
Izabela Zamerfeld

Izabela Zamerfeld

psycholog, psychoterapeuta

 

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, prowadzę psychoterapię par, jak również indywidualną osób dorosłych i starszej młodzieży.

Każda osoba do relacji terapeutycznej wnosi niepowtarzalne potrzeby, dlatego dążąc do spotkania z nimi, w pracy terapeutycznej pracuję w podejściu integracyjnym, wykorzystując metody i techniki wypracowane przez różne szkoły psychoterapeutyczne.

Ukończyłam Studia Psychologii Społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W jej ramach ukończyłam również Studia Podyplomowe w zakresie Diagnozy Psychologicznej w Praktyce Klinicznej.

Wykształcenie psychoterapeutyczne zdobyłam w szkole psychoterapii, prowadzonej przez Ośrodek Psychoterapii i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Uczestniczyłam również w rocznym szkoleniu, organizowanym przez Polski Instytut Ericksonowski, „Podróż na Squaw Peak” – psychoterapia małżeństw i par.

Swoje doświadczenie realizowałam w Dziennym Ośrodku Rehabilitacyjno Psychiatrycznym w Warszawie jak również w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie. Uczestniczyłam w warsztacie organizowany przez Kampanię przeciw Homofobii Pomoc psychologiczna dla osób LGBTQ;
warsztat: Cele i metody pracy grupy psychoedukacyjno-wsparciowej dla rodziców będących w konflikcie okołorozwodowym, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie.

Daniel Dudek

Daniel Dudek

psychiatra

 

Studia medyczne ukończone na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Staże podyplomowe:

  • University Hospital of Leicester NHS Trust w Glenfield (Anglia),
  • Hospital Universitario Walter Candido Fortaleza (Brazylia),
  • Kathmandu Teaching Hospital (Nepal).

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychiatrii odbyłem w Oddziale Klinicznym Szpitala Nowowiejskiego, w którym później pełniłem funkcję kierownika Zespołu Leczenia Środowiskowego. Równolegle byłem uczestnikiem szkolenia w dziedzinie psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Centrum CBT).

W kolejnych latach pełniłem funkcję zastępcy ordynatora Klinicznego Oddziału Psychiatrycznego Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego (Szpital Wolski) a następnie pracowałem w terapeutycznym Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Specjalistycznego MSW w Otwocku.

W pracy klinicznej zajmuję się osobami dorosłymi i młodzieżą od 16 r.ż. z:

– zaburzeniami afektywnymi (depresją, chorobą afektywną dwubiegunową), psychotycznymi (w tym schizofrenią),
– zaburzeniami lękowymi,
– zaburzeniami psychicznymi wieku podeszłego (w tym zespołami otępiennymi),
– zaburzeniami związanymi ze stresem,
– bezsenności.

Konsultacje także w języku angielskim.

Monika Snopkowska

Monika Snopkowska

Psycholog Osiągnięć, psycholog dziecięcy

 

Jestem psychologiem sportu i osiągnięć, nauczycielem Projektu Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo oraz bajkoterapeutą. Pracuję głównie z dziećmi i młodzieżą.

Ukończyłam 5 lat studiów magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Studia Podyplomowe z Psychologii Sportu na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Brałam udział w licznych szkoleniach i konferencjach, poszerzając swój warsztat kompetencji. Nieustanne szkolę się, aby zapewnić swoim podopiecznym najwyższą jakość usług psychologicznych.

Mam również na swoim koncie ponad sto godzin pracy warsztatowej ze sportowcami z rozmaitych dyscyplin sportowych, muzykami oraz uczniami klas podstawowych.

Na co dzień pracuję z młodymi, jak i dorosłymi osobami zajmującymi się rozmaitymi wyzwaniami: sportowymi, artystycznymi, jak i życia codziennego. Współpracuję również z zawodnikami na poziomie kadry narodowej.

Podczas spotkań pracuję z podopiecznymi m.in. nad motywacją, radzeniem sobie ze stresem, koncentracją, komunikacją, pewnością siebie i poczuciem własnej wartości, samooceną, wyznaczaniem i realizowaniem celów, i in.

Jestem bardzo energiczną, kreatywną i uśmiechniętą osobą. Fascynuje mnie rozwój osobisty, neuropsychologia oraz szeroko rozumiany performance. Z wykształcenia jestem również skrzypaczką, aktywną zawodniczką tańca towarzyskiego oraz instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością taniec towarzyski. W wolnych chwilach uwielbiam podróżować, czytać książki oraz oglądać bajki Disney’a.

Daniel Czerniec

Daniel Czerniec

fizjoterapeuta, masażysta

 

Ukończyłem studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W trakcie studiów uczestniczyłem w konferencjach oraz odbywał liczne praktyki między innymi w Szpitalu SPSK4 w Lublinie, Szpitalu Onkologicznym oraz Szpitalu Dziecięcym, gdzie nauczyłem się pracy z pacjentem w różnym wieku, z wszelkiego rodzaju dolegliwościami oraz problemami.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Termach Pałacowych w Nałęczowie, gdzie doskonaliłem techniki masażu.

Poszerzałem swoją wiedzę i umiejętności, poprzez nieustanne doszkalanie oraz praktykę zawodową

Ukończyłem takie kursy jak: FDM (Fascial Distortion Model), PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation – Proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe)

Obecnie pracuję w Termach Pałacowych w Nałęczowie oraz od 2019 roku prowadzę dwa gabinety masażu: ,,Masaże Nałęczów”, jeden mieści się w Nałęczowie, zaś drugi w Jedlni-Letnisku pod Radomiem.

Poza pracą fizjoterapeuty pasjonuję się stylami walki. Od 20 lat trenuję Karate Kyokushin. Jestem także trenerem tego sportu, zatem mam pełną świadomość poprzez jaki rodzaj pracy z ciałem można uzyskać jego pełną mobilizację oraz regenerację.

Agata Balsamo

wychowawca w szkole podstawowej, magister polonistyki

Jestem magistrem filologii polskiej. Moją największą pasją jest uczenie.

Pracuję z młodzieżą w szkole podstawowej – poza lekcjami języka polskiego prowadzę
również koło teatralne, zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców oraz indywidualne kursy przygotowujące do matury i egzaminu ósmoklasisty.

Obserwowanie młodych ludzi, codzienny kontakt z nimi daje mi możliwość odkrywania świata wciąż na nowo.

Poza pracą interesuję się baletem, od kilku lat próbuję swoich sił w tym tańcu. Uwielbiam też oglądać spektakle, które bezustannie motywują do ciężkiej pracy.
Staram się także rozwijać twórczo – razem z moimi uczennicami regularnie uczęszczamy na warsztaty twórczego pisania.

 

Eleanor Roosevelt

„Bez Twojego przyzwolenia nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy”