PERSONA Piaseczno

Psychodietetyk

Odchudzanie zaczyna się w głowie

 

Nie wystarczy wiedzieć co jeść a czego nie, jak ćwiczyć i ile czasu temu poświęcić. To na ogół jest proste i można się tego nauczyć.

Ale….

Najważniejsze to żeby wiedzieć JAK tego dokonać, JAK się zmotywować, JAK zrobić, żeby trwale wprowadzić zdrowe nawyki czy zalecenia dietetyczne. JAK pomyśleć o sobie, o jedzeniu, o otaczającej rzeczywistości, o odchudzaniu, żeby proces ten był możliwy do przejścia. JAK odzyskać zaangażowanie po nieudanej próbie.

Czyli JAK uporać się z głową?

Sprawdź czy to właśnie Twój problem?

 • Czy z jakiś powodów temat jedzenia przysparza Ci problemów?
 • Pragniesz schudnąć a dotychczasowe sposoby zawiodły?
 • Może chcesz wprowadzić skuteczne i trwałe zmiany do swojego stylu odżywiania i ogólnie uzdrowić swój styl życia?
 • Wydaje Ci się że, zajadasz emocje, jesz kompulsywnie bez opamiętania, straciłeś kontrolę nad jedzeniem, a wręcz stało się ono Twoim nałogiem?
 • Straciłeś wiarę, że schudniesz lub odchudzanie się kojarzysz z męką nie do przejścia?
 • Nie możesz się zmotywować do zmiany; masz problem z obrazem własnego ciała?
 • Jesteś rodzicem i pragniesz wykształcić w Twoim dziecku zdrowe nawyki?
 • Czy usłyszałeś od lekarza specjalisty, że Twoje zdrowie uległo pogorszeniu a przyczyną tego może być tzw „zła dieta”?
 • Chciałbyś się dowiedzieć czegoś o jedzeniu, o zdrowych nawykach, o tym jak odróżnić fakty od mitów w dziedzinie zdrowego odżywiania się, o tym jak nasz mózg kieruje naszymi zachowaniami jedzeniowymi i jak tę wiedzę wykorzystać w odchudzaniu „oszukując” mózg?

Jeśli któryś z powyższych punktów dotyczy Ciebie, przyjdź do Persony

W naszym gabinecie oferujemy wizyty indywidualne z psychodietetykiem, dietetykiem oraz organizujemy grupy wsparcia dla osób odchudzających się.

Prowadzimy także autorski 12 Tygodniowy Program Trwałej Zmiany Nawyków.

Latem planujemy warsztaty wyjazdowe, na których realizować będziemy przyśpieszony Program Zmiany Nawyków.

Pamiętaj: Twój sukces jest w głowie, a jedyną skuteczną metoda pozbycia się zbędnych kilogramów na stałe jest zmiana nawyków życiowych.

Cennik spotkań z psychodietetykiem

Pierwsza wizyta 

 • 150 zł / 60 minut

Kolejna wizyta

 • 150 zł / 60 minut

PSYCHOLOG, PSYCHODIETETYK w Persona

mgr Ewa Balsamo

Specjalista psycholog | psychodietetyk

Jestem psychologiem ze specjalnością psychologia zdrowia i psychoterapia osób niepełnosprawnych oraz absolwentką studiów podyplomowych Psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS. Odbyłam też liczne szkolenia w zakresie terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu.

Od wielu lat prowadzę własną praktykę, która pozwala mi na gromadzenie obserwacji na temat mechanizmów funkcjonowania psychofizycznego człowieka.

Ze swoimi pacjentami pragnę dzielić się tymi spostrzeżeniami i wypracowywać, wraz z nimi, adaptacyjne sposoby radzenia sobie z problemami dnia codziennego. W konsekwencji skutkuje to ulepszeniu ich jakości życia.

Pracuję z pacjentami uzależnionymi i współuzależnionymi, DDA i DDD, mającymi problemy w relacjach, z pacjentami lękowymi i depresyjnymi. Moimi pacjentami są osoby dorosłe oraz młodzież. Biegle posługuję się językiem francuskim, więc przyjmuję także pacjentów francuskojęzycznych.

W swojej pracy psychodietetyka zajmuję się następującymi tematami:

– ustalanie realnych celów
– planowanie zmiany i motywacja,
– wprowadzanie zmiany, zdrowych nawyków
– utrzymywanie zdrowych nawyków,
– samoocena, asertywność poczucie własnej skuteczności, radzenie sobie z emocjami jako zmienne warunkujące proces wprowadzania zmiany,
– radzenie sobie w sytuacjach trudnych

Jestem osobą bardzo aktywną, lubię pływać i podróżować. Niezwykle ważny i ciekawy dla mnie jest kontakt z drugim człowiekiem.

Serdecznie zapraszam do współpracy tych wszystkich, którzy chcą wprowadzić na stałe zdrowe nawyki i poprawić jakość swojego życia.

Możliwość umówienia wizyt w języku francuskim

EURYPIDES

“Być szczęśliwym – tego trzeba się nauczyć.”