PERSONA Piaseczno

Fizjoterapia

Pomoc fizjoterapeuty
w Persona

Nie jest rzeczą nową, że ciało i umysł wzajemnie na siebie wpływają. Jeśli zatem ciało cierpi trudno osiągnąć pełną równowagę.

Jeśli czujesz się spięty, zestresowany, zabiegany, masz problemy z kręgosłupem, narządami ruchu, często odczuwasz nerwobóle. Czy chciałbyś wspomóc proces odchudzania? Jeśli chcesz się zrelaksować przez chwilkę…

Fizjoterapia

 

Spotkaj się z naszym fizjoterapeutą Danielem Czerniec, który wprowadzi Cię w stan komfortu.

Metoda FDM (Fascial Distortin Modell)

To rewolucyjny model, którego twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadający własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym.

Łączy w genialny sposób osteopatię z ortopedią.

Jeszcze niedawno model ten w Europie i na świecie kierowany był wyłącznie do osteopatów i lekarzy. Dzięki ścisłej współpracy niemieckiego osteopaty Franka Römera z Alexandrem Typaldosem, otworzyła się możliwość szkolenia i certyfikowania (Typaldos Certified®) z modelu FDM na skalę międzynarodową również fizjoterapeutów i masażystów.

Zastosowanie „prostych” technik z zakresu FDM, prowadzi często już po pierwszym zabiegu do znacznej lub całkowitej poprawy objawów występujących u pacjenta.

Fascial Distortion Model znajduje swoje zastosowanie przy schorzeniach kręgosłupa, zespole bolesnego barku, czy też zamrożonego barku, dystorsjach, zapaleniach nadkłykci, artretyzmie, lumbago, urazach mięśni, zapaleniach ścięgna Achillesa i przy wielu innych jednostkach chorobowych.

Za pomocą tego modelu możemy znacznie przyspieszyć proces gojenia, regeneracji i powrotu do pełnego obciążenia.

Metoda PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation)

Jest to metoda rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami w obrębie układu kostno-mięśniowego i nerwowego.

Działanie terapeutycznie ma oddziaływać na ciało ludzkie i ułatwić choremu wykonywanie zaburzonych czynności ruchowych.

W trakcie terapii pacjent postrzegany jest w sposób całościowy. W związku z tym wykorzystuje się jego zdrowe i silne obszary, by móc wpłynąć na miejsca słabsze i zaburzone i umożliwić pacjentowi powrót do sprawności ruchowej.

Masaż kamieniami

Masaż kamieniami jest wykonywany jest ciepłymi kamieniami, rozgrzanymi do temperatury ok 50 stopni C.

Bazaltowe kamienie wspomagają rozluźnienie układu mięśniowego, rozgrzanie go a także poprawiają jędrność i elastyczność skóry.

Zabieg ten przyczynia się do zwiększenia ogólnej wydolności organizmu, a także jego regeneracji. Masaż jest bardzo przyjemny a uczucie ciepła kamieni pozwoli Ci na chwilę zapomnienia oraz pełen relaks.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską stosowany jest głównie do walki z cellulitem, ale również jest niezwykle skuteczny w niwelowaniu bólów wynikających z różnego rodzaju przeciążeń.

Opiera się głównie na wytworzeniu podciśnienia, które zasysając skórę i tkanki pod bańką, wywołuje ich głębokie przekrwienie.

 

W efekcie masażu bańkami chińskimi dochodzi do poprawy systemu krążenia, redukcji obrzęków limfatycznych, usuwania zbędnych produktów przemiany materii oraz poprawy elastyczności skóry.

Masaż leczniczy

Przed wykonaniem tego zabiegu przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, który pozwoli nam dowiedzieć się o Twoich dolegliwościach bólowych. Upoważni nas to do celowanej pracy z konkretnym miejscem, sprawiającym ból.

 

Masaż leczniczy stosowany jest w przypadku:

  • Bólów kręgosłupa i stawów,
  • Po operacjach, kontuzjach, urazach,
  • Bólów wywołanych przeciążeniami,
  • Drętwień, skurczy,
  • Bólów głowy.

 

Masaż leczniczy ma na celu poprawienie przesuwalności i elastyczności co stanowi nieodłączny element prawidłowej ruchomości w stawach.

Wyrównanie napięć mięśniowych poprzez ich mobilizację wpływa na zniesienie dolegliwości bólowych w danym obszarze.

 

Do zabiegu zalicza się również MOBILIZACJĘ BLIZN. W przypadku ich wystąpienia, jest to niezwykle istotny element terapii, bardzo często pomijany. Zrosty tkankowe powstające w wyniku tworzenia się blizny mogą być przyczyną dolegliwości bólowych w zupełnie odległych miejscach organizmu.

Cennik spotkań z fizjoterapeutą

Masaż leczniczy

  • 150 zł / 60 minut

Masaż kamieniami

  • 150 zł / 60 minut

Masaż świecą/ aromaterapeutyczny

  • 150 zł / 60 minut

Masaż bańką chińską

  • 150 zł / 60 minut

FIZJOTERAPEUTA W PERSONA
Daniel Czerniec
bezpośredni kontakt telefoniczny:
+48 665 990 341

Fizjoterapeuta w Persona

Daniel Czerniec

Fizjoterapeuta

Ukończył studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W trakcie studiów uczestniczył w konferencjach oraz odbywał liczne praktyki między innymi w Szpitalu SPSK4 w Lublinie, Szpitalu Onkologicznym oraz Szpitalu Dziecięcym, gdzie nauczył się pracy z pacjentem w różnym wieku, z wszelkiego rodzaju dolegliwościami oraz problemami.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Termach Pałacowych w Nałęczowie, gdzie doskonalił techniki masażu.

Poszerza swoją wiedzę i umiejętności, poprzez nieustanne doszkalanie oraz praktykę zawodową

Ukończył takie kursy jak: FDM (Fascial Distortion Model), PNF (Prioprioceptive Neuromuscular Facilitation – Proprioceptywne torowanie nerwowo – mięśniowe)

Obecnie pracuje w Termach Pałacowych w Nałęczowie oraz od 2019 roku prowadzi dwa gabinety masażu: ,,Masaże Nałęczów”, jeden mieści się w Nałęczowie, zaś drugi w Jedlni-Letnisku pod Radomiem.

Poza pracą fizjoterapeuty pasjonuje się stylami walki. Od 20 lat trenuje Karate Kyokushin. Jest także trenerem tego sportu, zatem ma pełną świadomość poprzez jaki rodzaj pracy z ciałem można uzyskać jego pełną mobilizację oraz regenerację.

Fizjoterapeuta w Persona

Daniel Czerniec
bezpośredni kontakt telefoniczny:
+48 665 990 341

WALt DISNEY

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć to potrafisz również tego dokonać”