GABINET PERSONA

FAQ

często zadawane pytania

Kiedy spotkanie z psychologiem? Czy to jest TEN moment?

Ważne, kiedy zadajesz sobie takie pytanie co Cię skłoniło aby o tym pomyśleć, jaka sytuacja, jakie emocje lub co się stało takiego w Twoim życiu, że myślisz o wsparciu.

Jak długo trwa spotkanie z psychologiem?

W Personie spotkania z psychologiem trwają 60 – 90  minut. 

Czy mogę przyjść do psychologa bez wiedzy rodziców?

Jeśli nie masz ukończonych 18 lat możesz przyjść do gabinetu na swoje pierwsze spotkanie z rodzicami, ponieważ potrzebna jest zgoda przedstawiciela ustawowego.

Pamiętaj o bardzo ważnej zasadzie: psychologa obowiązuje zasada poufności i bez Twojej zgody żadna informacja nie powinna wydostać się poza gabinet

Czy psycholog mi pomoże?

Psycholog to osoba, która podczas spotkania z Tobą wesprze Cię, nakieruje, zada odpowiednie pytania, pomoże w odpowiedziach.

Aby pomoc psychologa była skuteczna często nie wystarczy jedno spotkanie.  To Ty decydujesz w rzeczywistości, jakiej pomocy oczekujesz. Bądź otwarty, szczery, nie kłam podczas spotkań z psychologiem. Idziesz po to, aby z osobą, która widzi więcej, która jest odpowiednio i profesjonalnie przygotowana, uświadomić sobie swoje lęki, traumy, przepracować problemy emocjonalne. Daj sobie szansę, a pomoc psychologa będzie Twoim ogromnym wsparciem.

Jak wygląda spotkanie z psychologiem?

Terapeuci, psychologowie, psychiatrzy, lekarze, to osoby najwyższego społecznego zaufania. 

Spotkanie z psychologiem będzie przeprowadzone w atmosferze komfortu i dyskrecji. Psycholog będzie zadawał Ci pytania. Również, jest to najlepszy moment na Twoje pytania do psychologa. Zostanie wyjaśniony sposób pracy, psycholog określi, czy i jak jest w stanie pomóc.

Kiedy szukać pomocy u lekarza psychiatry?

Po wstępnej rozmowie z psychologiem, jeśli będzie taka potrzeba, pokierujemy Cię do naszego lekarza psychiatry, który dobierze odpowiednie leczenie farmakologiczne.

Czasami sama rozmowa z psychologiem to za mało, gdyż stres jest tak silny lub długotrwały, że wyczerpują nam się nasze naturalne zasoby. I wtedy musimy się wspomóc lekami, żeby jak najszybciej poczuć ulgę.

Testy psychologiczne - czy są stosowane na spotkaniach z psychologiem?

Przede wszystkim zalecamy dużą rezerwę i dystans w robieniu samemu testów psychologicznych, np. znalezionych na stronach internetowych. 

Testy psychologiczne powinny być wykonywane pod nadzorem specjalistów.

W Personie, podczas spotkania z psychologiem może zostać wykonany test, przy czym jest to indywidualne ustalenie prowadzącego spotkanie terapeuty z pacjentem.